ZESPÓŁ SZKÓŁ W GOZDZIE

PRĄD - MÓJ BEZPIECZNY PRZYJACIEL

 Nasza szkoła to „Szkoła pełna energii". Potwierdziła to uczennica klasy III Publicznego Gimnazjum w Gozdzie - Sylwia Marciniak w VIII edycji Konkursu Edukacyjnego „Prąd - mój bezpieczny przyjaciel".  Konkurs  zorganizowany został przez Polską Grupę Energetyczną SA Oddział Warszawa. Honorowy patronat nad programem sprawował Mazowiecki Kurator Oświaty.
Gimnazjalistka spróbowała swoich sił w konkursie literackim pt.  „Oszczędzaj energię". Praca Sylwii „Moda na oszczędzanie energii" uznana została za wyjątkową. Swą oryginalnością, jasnym i zwięzłym przekazem, poprawnością stylistyczną i językową zwróciła uwagę jury. 16 lutego 2012 roku w Centrum Promocji Kadr w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której laureatka Sylwia Marciniak otrzymała dyplom z wyróżnieniem i wywalczyła dla naszego gimnazjum Certyfikat „Szkoły Pełnej Energii".
Trzeba podkreślić, że Sylwia bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszła do wykonania zadania. Jej zwycięstwo powinno mobilizować innych uczniów do częstego udziału w różnych konkursach i działaniach publicznych.
Sylwia sama podkreśliła, że to wyróżnienie bardzo ją ośmieliło i zmotywowało do udziału w innych konkursach.
Przykład uczennicy pokazuje, że warto podejmować wyzwanie dla osobistej satysfakcji, cennych nagród, nabywania nowych doświadczeń, a przede wszystkim dla promowania wizerunku własnej szkoły z małej miejscowości.

 

___________________________________________________________________________

 

Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w II i III edycji programu edukacyjnego ZEW-T SA " Prąd - mój bezpieczny przyjaciel."

Konkurs plastyczny nie tylko przyniósł wszystkim uczestnikom satysfakcję artystyczną, ale przede wszystkim uświadomił, że prąd jest przyjacielem, ale tylko wtedy, gdy umiemy z niego mądrze korzystać.

 

W III edycji tego programu nasza szkoła otrzymała. Certyfikat "Szkoły pełnej energii"