ZESPÓŁ SZKÓŁ W GOZDZIE
strona głównanapisz do nas

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2013

Już na trzy tygodnie przed Bożym Narodzeniem w szkole zapanowała świąteczna atmosfera. A to, za sprawą miniaturowych choinek, stroików, szopek, pocztówek, pudełeczek. Świąteczne ozdoby zostały wykonane przez uczniów na zajęciach techniki i zajęciach artystycznych. Nadzór nad projektem sprawowały Małgorzata Dziubak i Agnieszka Piszcz. Efekty tych uczniowskich eksperymentów ze sztuką można było nie tylko zobaczyć, ale i kupić w zorganizowanym w szkole kiermaszu świątecznym w dniu 11 grudnia 2013r.


____________________________________________________________

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2012

18 grudnia 2012r. tradycyjnie, jak co roku aktywiści działający w świetlicy szkolnej zorganizowali Kiermasz Bożonarodzeniowy 2012. W tym roku do współpracy włączyła się klasa II gimnazjum z wychowawczynią, realizując w ten sposób jedno z działań zaplanowanych w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego. Swoją pracą i darowanymi rękodziełami kiermasz wspierały panie ze Stowarzyszenia Wsi Gózd i wielu uczniów naszej szkoły Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Piękne stroiki, bombki, choinki, karty świąteczne, anioły, dzwonki, kwiaty i mikołaje zachwycały zainteresowanych. Opiekę nad kiermaszem sprawowały p. Magdalena Szpadzik, p. Małgorzata Dziubak i p. Iwona Mroczek.

Dziękujemy za pomoc


Kiermasz Bożonarodzeniowy 2010

 

 

Członkowie świetlicy szkolnej wraz z opiekunkami zorganizowali "Kiermasz Bożonarodzeniowy 2010".

Przygotowane wytwory artystyczne we współpracy z p. Teodozją Grzyb i p. Agnieszką Piszcz były wystawione na kiermaszu w dn.17 grudnia 2010r. Wspaniałe prace naszych uczniów wykonane różnymi technikami cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, pracowników i rodziców. Kiermasz prowadziły: Magdalena Żmuda i Ewelina Koszara. Dochód z tego przedsięwzięcia będzie przeznaczony na potrzeby świetlicy szkolnej.

 

 

 

 


Kiermasz Bożonarodzeniowy 2009

Kultywując tradycje naszej placówki świetlica szkolna zorganizowała w dniu 18 grudnia 2009r IV kiermasz świąteczny. Już od połowy listopada 2009r. chętni uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych przygotowywali ciekawe prace o tematyce bożonarodzeniowej: choinki, stroiki, karty świąteczne, ozdoby choinkowe itp. Uczniowie, dla których technika komputerowa nie jest obca wykonali kilka wzorów pięknych kalendarzy na rok 2010. Do naszego wspólnego przedsięwzięcia włączyli się również nauczyciele.

Kiermasz prowadzony był przez szkolne aktywistki: Magdę Żmudę z kl. V, Weronikę Paryszek z kl. V, Natalię Szczybelską z kl. Ig., Ilonę Osial z kl. I g.

Naszymi ciekawymi wyrobami zainteresowani byli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i mieszkańcy pobliskich wiosek.

Przysłowiową „złotówkę” zarobioną na kiermaszu przeznaczymy na potrzeby świetlicy szkolnej i potrzeby Samorządu Uczniowskiego.

Natalia potrafi zachęcić do kupienia naszych wyrobów

Oto nasze prace


Kiermasz Wielkanocny2007

Dnia 30 marca 2007 roku w naszej szkole znów odbył się kiermasz świąteczny. Każda z klas dostarczyła własnoręcznie wykonane artykuły. Były to: świąteczne karty, bibułkowe pisanki, ażurowe wydmuszki, żółciutkie kurczątka, wiosenne stroiki w koszyczkach, ręcznie malowane kubki, serwetki robione na drutach, palmy wielkanocne oraz baranki drożdżowe.
Sprzedaż upominków prowadzili młodzi przedsiębiorcy z gimnazjum, pod kierunkiem pani W.Piecek. Za uzyskane fundusze zakupiono DVD do szkolnej świetlicy.


Wielkanocne upominki – jeszcze przed sprzedażą


 

Dnia 5 kwietnia 2006 roku został zorganizowany kolejny kiermasz, tym razem wielkanocny. Wykonaniem upominków sprzedawanych podczas kiermaszu zajęli się wychowawcy, uczniowie oraz rodzice.
Wśród najpiękniejszych artykułów wystawionych na sprzedaż znalazły się: świąteczne kartki, ażurowe pisanki – wydmuszki, stroiki w koszyczkach, obrazki z bibułek, kubki ręcznie malowane oraz baranki i zajączki z ciasta drożdżowego, w piecu wypiekane.
Sprzedażą wykonanych artykułów zajęli się uczniowie z IIa i IIb gimnazjum. Dzień zorganizowania kiermaszu był Dniem Otwartym dla rodziców, aby mogli nabyć upominki zrobione przez dzieci i wesprzeć działalność szkoły.


Młodzi przedsiębiorcy w akcji


Pierwszy kiermasz świąteczny odbył się 13 grudnia 2005 roku. Zorganizowany został przez wychowawców oraz uczniów podstawówki i gimnazjum. Poprowadziły go uczennice z IIb gimnazjum pod kierunkiem pani W.Piecek.
Każda klasa przygotowała upominki świąteczne – aniołki, choineczki, pudełeczka na prezenty, kartki świąteczne oraz witrażyki na okna. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kubki z motywami świątecznymi, ręcznie malowane przez dzieci z kółka plastycznego pod kierunkiem pani M.Sprychy. Największy zachwyt wzbudziły szopki i stroiki świąteczne z żywych gałązek sosny i świerku.
W kiermaszu uczestniczyły nie tylko dzieci, ale także rodzice, którzy aktywnie włączyli się w kształcenie zdolności przedsiębiorczości u swoich pociech.

Upominki świąteczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem

Kiermasz Wielkanocny2006
Kiermasz Bożonarodzeniowy 2005