ZESPÓŁ SZKÓŁ W GOZDZIE
strona głównanapisz do nas

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2015

Dnia 21.01. 2015 w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci z trzech oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III poprzez recytowane wiersze i śpiewane piosenki podziękowali swoim najdroższym Babciom
i Dziadkom za miłość i troskę okazywaną każdego dnia. Z ust naszych najmłodszych popłynęły najlepsze i najszczersze życzenia, do których dołączyli się wychowawcy i Dyrektor Zespołu Szkół w Gozdzie Pan Paweł Kania. Następnie dzieci wręczyły wykonane upominki. Po części oficjalnej nasi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Tego wyjątkowego dnia sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi, a humory dopisywały wszystkim.
Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie.

opracowała: Katarzyna Kula
 

____________________________________________________________________________

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014

Dnia 13.02.2014 r gościliśmy w naszej szkole bardzo dostojnych gości - Babcie i Dziadków dla których wnuczęta w podzięce za miłość, opiekę  śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Do życzeń dołączył Dyrektor i nauczyciele. Po występach oraz wręczeniu drobnych upominków samodzielnie przygotowanych  przez wnuki, dziadkowie zostali zaproszeni na skromny poczęstunek.

opracowała:  Bożena Lipiec


________________________________________________________________________

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2012

Babcia i dziadek są  po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci. Często już w dorosłym życiu sięgając do wspomnień  z dzieciństwa, przywołujemy obraz babci i jej uśmiechniętą kochającą  twarz, jej ręce zawsze gotowe, aby nas pogłaskać, przytulić i pomoc.

Dnia 25 stycznia 2012 roku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci
i Dziadka. Dzieci z Tęczowego Przedszkola i klasy 0-3, poprzez wiersze, piosenki podziękowały swoim ukochanym Babciom i Dziadkom za ich miłość, troskę, dobroć, czuwanie nad spokojnym snem. To dzięki nim maja piękne dzieciństwo,  są zawsze uśmiechnięte i szczęśliwe.

Po akademii uczniowie wręczyli seniorom laurki i drobne upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

opracowała: Grażyna Beczek

__________________________________________________________

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2010

W dniu 21.01.2010r. do naszej szkoły spieszyły babcie i dziadkowie zaproszeni przez wnuczęta na wspaniałą uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki i uczniowie z kl. I-III z ogromnym przejęciem śpiewali piosenki i recytowali wiersze:

„ Niechaj Babcia, Dziadziuś żyją,

samą słodycz życia piją!

Niech się zawsze uśmiechają,

bo wnuczęta Ich kochają".

Taka uroczystość stanowiła wielkie przeżycie, nie tylko dla babci
i dziadka, ale też dla wnucząt. Do życzeń dla dostojnych gości dołączyli nauczyciele i Pani Dyrektor. Po występach uczniów „świat zapachniał szarlotką" - babcie i dziadkowie wraz z wnuczętami świętowali przy wspólnej herbatce.

opracowała: Bożena Lipiec

____________________________________________________________________________

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2007

Dnia 23.01.2007 w Zespole Szkół w Gozdzie odbyła się bardzo miła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Są to najbliższe dzieciom osoby. Chcąc im podziękować za Ich dobre serca, za Ich cierpliwość uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki zorganizowali miłe spotkanie - tylko dla nich. Po części artystycznej były życzenia i upominki od wnucząt. Uroczystość zakończono poczęstunkiem. W podziękowaniu za tak mile spędzone chwile babcia- Kieliszek Wiesława zadedykowała dzieciom ułożony przez siebie wiersz:

 

Ucz się drogie dziecię moje
znosić życia ciężkie znoje.
Jak dzielni rycerze.
Nie z żelaza ,nie ze stali
te co ludzie wykuwali
Chełmy i pancerze,
ale jasną, ale dzielną,
Zbroję duch nieśmiertelną
co się kul nie boi
ale taka tarczę złotą
co się zowie Wiarą Cnotą
i za oręż stoi
naucz kochać się rodzinę
no i Polskę swą Ojczyznę
a najbardziej kochaj Boga
drogie dziecię moje.